Wednesday, December 25, 2013

ebi fly pattern 2

ebi fly pattern 2


در شروع مقاله از دوستان عزیزم تشکر می کنم به خاطر هدایایی ارزشمندی که به من دادن برای ماهیگیری کردنم . . . 


از امین مقیمی عزیز از تهران  تشکر می کنم به خاطر موتور فلای و از احسان جان عزیز از لکزامبورگ تشکر می کنم به خاطر چوب فلای و از امین مهرگانی عزیز تشکر می کنم به خاطر جلیقه فلای و از علی مافی عزیز تشکر می کنم به خاطر چاک فلای و از مجیر عزیز از شیراز تشکر میکنم به خاطر پایه پشه بافی و از حسین گودرزی عزیز هم تشکر می کنم به خاطر متریال های فلای و عینک پلاریزه . . . 


از دارای عزیزبه خاطر اطلاعات فلای و از حسن دلغروش از کنادا به خاطر حمایت های معنوی در زمینه ماهیگیری واز مهندس رفیعی به خاطر وارد کردن من به زمینه ماهیگیری ورزشی و از هزاران ماهیگیری که همیشه در تمامی زمینه های ماهیگیری با من بودند که اگه بخوام تک تک اسمشونو به برم هزاران صحفه باید تایپ کنم . . . . 


مقاله امروز درباره پشه ebi fly pattern 2 هست که چرا به این شکل بافته شده و موادش چیه  و کاربرداش چیه و دیگر اسراری که این پشه رو از  دیگر پشه ها متمایز می کنه . . . 


در اول باید بگم که من مخالف بافت پشه از متریال یا همون مواد بافت طبیعی هستم چون ما حق نداریم موجودات رو نابود کنیم تا بتونیم پشه های فلای به بافیم این یه نظر شخصیه . . . برای همین مواد پشه بافی من همشون مصنوعی هستن اونم چه موادی . . . .


پشه ebi fly pattern 2 که کاملا اگو بافتش با مدل قبلیش یکیه فقط با این تفاوت که پشه قبلی سنگین بود و برای عمق های زیاد طراحی شد بود به دلیل استفاده ازسیم تلفن یا همون سیم مسی در بدنه پشه ولی در این مدل جدید از اون سیم ها استفاده نشده و بجای چشم فلزی از چشم های پلاستیکی کاملا شناوری استفاده شده برای ماهیگیری در رودخونه های کم عمق . . . 


چشم ها از مواد فلورسنتی ساخته شده و قابلیت ذخیره موقت نور رو در خودش داره و این امکانو به این پشه میده که ماهیگیر بتونه این مدل پشه رو در تاریکی هوا و حتی در اب های نیمه شفاف و کردر استفاده کنه که این اصلی ترین و برترین فاکتور این پشه هست . . . 


در بدنه پشه بر خلاف پشه قبلی به جای برش های پوس چیپس از نوار پلاستیکی رنگی دور پاکت سیگار استفاده شده برای دو دلیل یکی درخشندگی بیشتر و دیگری یه نوع شعار زیست محیطی که ما حق نداریم فیلتر سیگار یا پاکت اونو تو طبیعت جا بزاریم . .  


این مدل پشه برای روخونه های طراحی شده که ماهیگیر به قسمت های که احتمال زیاد ماهی در اونجا وجود داره ولی دسترسی به اون قسمت رودخونه مشکل می باشد طراحی شده زیرا اون چشم های بزرگ حکم شناور  رو هم داره و با جریان آب و نخ دادن می تونه به متراژ طول نخ فلای از ماهیگیر دور بشه . . . 


و یکی دیگر از فاکتور های این پشه سر خیلی بزرگ این پشه هست که منجرب جلوگیری از بلع تا انتهای دهان ماهی میشود و باعث میشه ماهی کمتر صدمه به بینه . . .
یکی از عجایب این پشه درخشندگی این پشه در آب تیره و تاریک هستد به دلیل چشم های کاملا فسفری که این نور تولیدی چشم ها حتی روی نوار های فلشبک روی پشه و حتی نوار براق اطراف پشه می شود که هر ماهی رو وسوسه به حمله به پشه می کند تاثیر میزاره و اون نور هم اون قسمت ها انعکاس پیدا می کنه . . . 


شاید در مدل اول این پشه به دلیل ناشی بازی خودم سر پشه خیلی بزرگ می شد به دلیل استفاده از نخ های معمولی با قطر زیاد ولی الان دیگه این سر بزرگ پشه بر اساس ناشی بازی خودم نیست بلکه تبدیل شده به یکی از نماد های پشه ebi fly pattern 2 که شاید 50% پشه سرش باشه که ماهی های مهاجم مثل قزل آلا به چشم های طعمه خود خیلی دقت می کنن وشکار طعمه با چشم های بزرگ رو واقعا دوست دارن و خیلی تحریکشون میکنه . . . 


اصلا تو بافت پشه ها هم جادو گری نمی کنم اول قلاب لخت رو کمی با نخ معمولی یا همون نخ که ازسوراخ سوزن خیاطی رد می کن استفاده می کنم و بدن لخت قلاب رو کمی می پیچ تا مواد از روش سر نخوره  و در تمامی مراحل سعی می کنم لاک ناخون بی رنگ بزنم که حکم چسب رو داره و زمانی که نخ رو روی بدن لخت قلاب پیچیدم مواد مثل مو رنگی رو رو قلاب میزارم و کمی نخ بعد می پیچم دورش و بعد کمی لاک و بعد فلش بک ها یا همون نوار های رنگی و بعد دباره نخ می پیچم و لاک ناخون و بعد چشم ها که سوراخ دارن با نخ به هم متصل می کنم و گره می زنم و بعد به سر قلاب وصل می کنم و بعد با نخ کاملا روقلاب فیکس می کنمو در اخر هم از هیچ گره ای استفاده نمی کنم مستقیم با لاک ناخون روشو می مالم تا هم نخ فیکس بشه هم کمی براق . . . در باره موهای مصنوعی هم بگم که یه کاتالوگ مو مصنوعی از رفیقم گرفتم از اون مو ها در پشه ها استفاده می کنم . . .. 


این پشه هم تو ایران جوابشو پس داده هم تو ترکیه !!! این به این معناست این پشه ها در مکان های جواب داده که تعداد ماهی های قزل الای کمی داشته و تونسته جوابشو به خوبی پس بده و حتما کانادا یه حال حسابی به سالموناش با این مدل پشه باید بدم  . . . .  

ارادتمند شما ابی فیشر

No comments:

Post a Comment