Wednesday, January 2, 2013

split shot ها و کار برد آنها در ماهیگیری فلای فیشینگ


split shot ها و کار برد آنها در ماهیگیری فلای فیشینگ

بی شک با مدل های متنوع ای از split shot ها رو به رو شدید در ماهیگیری و ما این split shot هارو به نام سرب چاک دار یا سرب زیتونی یا گندمی یا هرچیز شبیه این اسم ها می شناسیم. split shot ها سرب های بسیار ریزی هستند که روی نخ متصل می شودن .
اگه سیستم فلای رو انجام داده باشید بعد از مدتی متوجه می شید که شما به راحتی نمی وتنید ÷شه رو در هر عمقی یا جریانی به گردش دربیاورید و در این هنگام هست که مشکل شما با استفاده از split shot ها رفع می شود.

split shot ها در اندازه های مختلفی هستند و یه رابطه معکوس با پرتاب های فلای دارند هرچی split shot ها سایز بزرگتری باشد و وزن ان بیشتر باشد پرتاب شما کوتاه تر می شود و به نظر من بیشتر برای سیستم های باید به کار گرفته شود که ما نیازی به پرتاب های بلند نداریم. و این نکته رو هم باید بدونیم که split shot ها فقط برای پشه های استفاده می شود که به صورت پشه خیس می باشد به قول دوستان پشه های زیر آبی.
در رودخانه های که ما می خواهیم مثلا با پشه های نمف ماهیگیری کنم هرچی جریان اب بیشتر باشده فروروی پشه نمفت در آب مشکل تر می شود و پشه به سطح بالاتری می آید برای همین ما با استفاده از split shot ها می وتنیم به راحتی پشه های نمف رو در هر عمقی که می خواهیم حرکت دهیم حالا حرچی جریان آب بیشتر باشه ما می تونیم از سایز بزرگتی از split shot ها استفاده کنیم.
استفاده دیگه split shot ها در ماهیگیری در اب های عمیق می باشد که در این صورت پشه های که ما استفاده می کنیم به خودی خود در آب فرو نمی رود و اگر هم فرو می رود زمان زیادی تلف می شود برای همین برای سریع رسیدن پشه به عمق اب ما می توانیم split shot ها را در لیدر خود استفاده کنیم.
فاصله split shot در لیدر با پشه باید به اندازه ای باشد که دید ماهی نصبت به پشه رو خراب نکند دوستان توجه داشته باشید اگه split shot ها در انتهای لیدر استفاده شود خودش حکم طعمه رو برای ماهی دارد و  ان split shot باعت می شود که ماهی بیشتر توجه اش به اون جلب شه و حتی به اون حمله کنه.
من دیرو ز دوتا از این بسته هاس سایز بندی شده split shot هارو تهیه کردم مارک بالزر آلمان البته که ضرافت خاصی در این split shot ها وجود داره و مناسب برای استفاده در لیدر می باشد.
الان که دارم پشه های آب شور می بافم سعی می کنم به صورتی بافته شود که وزن بالای داشته باشه و با استفاده از این split shot ها به راحتی بتونم در عمق های زیاد دریا فلای کار کنم از روی قایق . . . . 

No comments:

Post a Comment