Wednesday, January 2, 2013

پشه های دریای و نکاتی درباره بافت آنها


پشه های دریای و نکاتی درباره بافت آنها

اولین چیزی که می پرونند اینه مگه تو دریاهم پشه و جود داره ؟ دوستان اصتلاح پشه به تمام طعمه های که در سیستم فلای فیشینگ به کار گرفته میشه پشه گفته میشه.
حالا ما تو در یا می تونیم این پشه هارو به شکله موجوداتی به بافیم که در دریا به صورت رایج غذای ماهی های می باشد که مهم ترین این موجودات عبارت اند از بچه ماهی ، میگو ، خرچنگ . . .
تو این چند سال ماهیگیری که تو دیا داشتم به علاوه تجربه های فلای تو آب شور دریا اطلاعات مفیدی رو بدست اوردم که کلمه کلمه اون اطلاعات را در ختیار علاقمندان به فلای در آب های شور میزام.
تو دریا ما می تونیم از سیتم های بسیار متنوع ای برای صید ماهی استفاده کنیم که در این مقاله به نقد و برسی تمام اون سیستم ها و پشه های کاربردی می پردازیم.
اولین نکته ای که خیلی در بافت پشه های دریای مهم می باشد جنس متریال های می باشد که ما استفاده می کنیم که باید مقاوم به آب شور باشد و غیره قابل اکسید شدند. اب شور دریای خلیج فارس به نحوی هست که در کوتاه ترین زمان ممکن فلز ها اکسید می شود و تیزی قلاب به راحتی از بین می رود وقلاب زنگ می زند برای همین با باید از قلاب های برای بافت پشه استفاده کنیم که مخصوص ماهیگیری دریا باشد و ضد اکسید باشد.
دومین نکته در بافت پشه های دریایی چشم پشه ها می باشد که بسیار مهم می باشد برای جلب توجه ماهی های شکارچی هدف. درهنگام شکار طعمه توسط ماهی های مهاجم و شکارچی دریا تما توجه ماهی شکارچی به چشم های طعمه می باشد که به راحتی بتونه از پشت سر طعمه خودو قافل گیر کنه برای همن باید برای بالا بردن ضریب صید در سیستم فلای در پشه ها از چشم استفاده شود حالا این چشم ها فلز های هستند که معمولا با آب در یا سریع زنگ می زنند و اکسید می شن برایه مین ما باید ار ایق های برای روی این چشم های فلزی استفاده کنیم که کمتر با آب دریا تماس داشته باشدو به نظر من بهترین و با صرفه ترین آیق لاک بی رنگ ناخون می باشد که در هنگام بافت پشه ها ما باید استفاده کنیم و حتی اون آیق بی رنگ لاک رو ری نخ های که بدور مواد پیچیم استفاده کنیم.
تجربه های که من در فلای دریای داشتم بیشتر از سیستم های کششی در عمق های کم استفاده کردم ولی اگه ما فلای خودمون بخوایم در عمق های زیاد انجام بدیم من پیشنهاد می کنم پشه های به بافید که از وزن بالای برخوردار باشند که با استفاده ازاسپلیت شات ها سریع تر به عمق اب برن تا وقت کمتری رو ما در ماهیگیری هدر بدیم برای صید ماهی.
نکته دیگر در بافت پشه های دریایی این می باشد که ما باید از متریال های درخشنده ورنگ های متنوع وشاد استفاده کنیم زیرا موجودات دریای از قبیل بچه ماهی ها و میگو و خرچنگ های دریای خلیج فارس از تنوع رنگی زیادی بر خوردارند و ماهی های مهاجم به دنبال رنگ های متنوع و باردرخشندگی زیاد می گردند و فلش بگ نور هم باعث جلب سریع تر ماهی های مهاجم می شود واین راهم فراموش نکنیم که 80% از ماهی های دریا مهاجم و شکارچی می باشند که شرایط ایده آل رو برای ماهیگیر فلای کار مهیا می کنند.
بافت پشه های دریای نصبت به پشه های اب شیرین خیلی ساده تر می باشد و معمولا سایز قلاب و پشه های دریای خیلی بزرگ تر از پشه های آب شور می باشد برای مثال ماهی هامور 10 سانتی به راحتی می تواند با باز کردن دهان گشاد خود یک تخ مرغ رو به بلعد و در هنگام شکار با دهان باز به سمت طعمه حمله می کند برای هیمن فرقی نمی کنه پشه شما روی فلای شماره 0/1 بافته شده باشد یا 0/2.
یکی از رایج ترین پشه های که ما می تونیم به بافیم پشه بچه ماهی و میگو می باشد که بین ماهی های مهاجم دریا طرفدارن زیادی دارا می باشد. واور نکردنیه ولی ما با ید مد پشه بچه ماهی می تونیم تنوع زیادی از ماهی هارو در یک روز بگیریم در دریا ماهی های وجود دارد که به رایج هم ماهی مهاجمی اون ماهی هارو به بیند به ان حمله می کند که یکی از این ماهی ها در نام محلی به نام حشینه می باشد شاید در کل محلی ها به تما بچه ماهی ها حشینه بگویند ولی حشینه اصلی ماهی هست مثل ماهی کولی اب شیرین با این تفاوت که کمری با درخشندگی بالا دارد روی کمر به رنگ سبز شیشه ای و اطراف بدن به رنگ نقره ای با درخشندگی بسیار بالا خوب ما به راحتی می تونیم با مواد درخشنده با فلش بک بالای نور پشه این ماهی حشینه رو به بافیم و این فلش بک ها می تونه نوار های بریده پوست چیپس نقره ای رنگ باشه یا نوار های اماده با درخشندگی بالا که به صورت مارپیچ می باشد.
امید وارم که اصلاعات تا حدودی بتونه شما رو در بافت پشه های دریای کمک کنه و خود من هم اگه بخوام پشه به بافم حتما چیزای که نوشتمو انجام خواهم داد و نکات جدیدی که دباره یاد می گیرمو دربارش مقاله به نویسم
ارادتمند شما ابی فیشر

No comments:

Post a Comment