Wednesday, January 2, 2013

فلای فیشینگ ساده ترین و زیبا ترین سیستم ماهیگیری دنیا


فلای فیشینگ ساده ترین و زیبا ترین سیستم ماهیگیری دنیا

دوستان عزیزم صید ماهی قزل الا با سیستم فلای فیشینگ بسیار ساده هست فقط  به خونید که من چی می نویسم بعد خودتون قضات کنید که آیا واقعا صید ماهی قزل الا با سیستم فلای فیشینگ ساده هستد یا نه ؟
 یه برنا مه ماهیگیری دیگه اگه در جریان باشید من بغیر از سیستم فلای فیشینگ سیتم ماهیگیری دیگه ندارم این خودش 90% راه رسیدن به یک برنامه ماهیگیری و پی بردن به اینکه چقدر فلای برای صید ماهی قزل الا ساده هست. لوازمو برداشتم و بغیر از یک چوب و چرخ و چنتا پشه چیز دیگه ای نداشتم و اصلا برام مهم نبود که جنس لیدرم چیه یه نخ معمولی سایز 35 که تو گوشه اتاقم داشتمو برای لیدر استفاده کردم و تنها گره ای کهبرای اتصال لیدر به نخ فلای بادبودمو استفاده کردم همون گره سوزنی . . .
تازه گره رو تو ماشین در حال حرکت زدم و میزان متراژ نخ رو یک مترو نیم گرفتم شایدم دو مترو خورده ای بود نیمتر کمو زیاد برام مهم نبود چون زیاد چیز مهمی نبود.
سیستم های ماهیگیریزیادی رو تست کردم ولی همون روش ساده بنداز و جمع کن بیشتر جواب داد چون خیلی برام ساده بود مثل پرتاب و جمع کردن لانسه یا چیزی شبیه اون.
من نه حشره شناسم نه اطلاعات دقیقی در این مورد دارم برای همین پشه ای روانتخاب کردم که سنگین بود و راحت تر زیر آب فرو می رفت و درخشندگی بالای داشت.
جنس پشه هم از الیاف نادر نبود مثل موی گوزن و دها مواد طبیعی که اصلا تا  حالا تو اومرم لمسشون نکردم فقط موادی مثل سیسم تلفون و برش های پوست چیپس و موهای مصنوعی تو پشه به کار برده بودم.
فقط تها کاری که کردم با یه گره ساده پشه رو به نخ لیدر فلای متصل کردم و به کنار آب رفتم . . . 
اصلا چیزی به عنوان علم فلای در کار نبود و در رودخونه به دنبال جاهی بودم برای فلای کار کردن که حدس می زدم ماهیهای قزل الا ممکنه اونجا در حال شنا کردن باشن.
البته نا گفته نماند اطلاعات در باره زندگی ماهی قزل آلا و شرایط محیطی زندگی ماهی قزل آلا به دنبال جاهای برای ماهیگیری بودم که شانص ماهیگیری مو زیاد می کرد.
فقط پشه رو همراه جریان آب پرت می کردم با یه پرتاب ساده و ابتدای و مخالف آب جمع می کردم همون کاری که یه اسپنینگ کار انجام می داد و فقط تنها کاری که می کردمبا چنتا سرب کوچیک روی لیدر عمق حرکت پشه رو دست کاری می کردم . .  .
فقط توجه من به برق نور برش های چیپس در زیر آب بود که توجه منو به خودش جلب می کرد. و فکر می کردم اگه ماهی هم در اون دورو برا باشه توجه اونم به اون جلب می شد . .
عینک پولاریزه ای کهبه چشم داشتم مسیر درست پشه رو تو آب به من نشون می داد کهدر عمق های زیر نیم متر بتونم بحترین مسیر رو برای حرکت پشه انتخاب کنم.
با مشاهده یم ماهی قزل الا کهبه سمت پشه یورش برد امیدمو به ماهیگیری بیشتر کرد و برای  همین دباره تو همون مسیری که دس می زدم ماهی قزل الا اونجا مخفی شده دبارهبا حرکت یک نواخت پشه زیر آب سعی در تریک ماهی قزل آلا رو داشتم تا موفق شدم اولین ماهی قزل آلا رو صید کنم.
کار مهمی نکردم فقط پشه رو یک متر جاوتر از جای کهفکر کردم ماهی قزل آلای وجود داره پرت کردم و پشه رو آهسته بادست حرکت دادم تا از بالای سر محل وجود ماهی قزل آلا حرکت کنه تا دباره ماهی به اون حمله کنه . .
فقط اینو می دونستم که برای تحریک ماهی قزل آلا باید حشره یا همون پشه طعمه تحرک داشته باشه و در حال حرکت باشه تا ماهی به اون حمله کنه.
ماهی های قزل آلا یکی یکی صید می شدند و من به سیستم فلای فیشینگ بیشتر امید وار می شدم.
به خدا راست می گم اولش فقط من عدای ماهیگیرای فلای کارو در می اوردم ولی الان بعد از این همه برنامه ماهیگیری وصید ماهی قزل آلا با سیستم فلای فیشینگ خودمو جزء ماهیگیران فلای می دونم.
الان بعد از 5 یا 6 ماه فلای کار کردن متوجه شدم فلای فیشینگ هم مثل سیستم های دیگه کاره ساده ای هست و اصلا مشکلی تو اون ندارم و دیگه می تون خودمو فیکس کنم تو این رشته ورزشی زیبا.
یادمه اولاش که می خواستم یه ماهی قبزل آلا با لانسه بگیرم همین مشکلارو داشتم ولی وقتی زیاد لانسه کشی کار کردم متوجه شسدم اصلا سیستم سختی نیست والان هم تو ماهیگیری فلای همون حسو دارم واصلا فلای برام چیز مشکلی نیست مطمعن باشید برای شماهم همین داستان تکرار خواهد شد.
فلای زیباست مو من هم عاشق این سیستم ماهیگیری هستم واصلا هم تضاهر دیگه نمی کنم و تنها سیستمی که تا آخر عمرم با اون سرو کار ارم سیستم ماهیگیری فلای فیشنگه. . .
لمس نخ فلای منو دیونه می کنه اگه از من بخواتن تو هزاران تفریح دنیا یکی رو انتخاب کنم من فقط فلای رو انتخاب می کنم با تمام اون همه مشکلاتی که تو برنامه های ماهیگیریم دارم . . .
من همونی هستم که یه روز تو سیستم انتظاری کپور گیری با طعمه کرم مشکل داشتم در گره زدم ولی الان با اون علاقه ای که به ماهی گیری و زیبای های اون دارم با دست خالی با بودجه صفر ریالمشغول فلای شدم با موتور فلای هدیه ای که یکی از دوستانم به من داد و با چوب اسپنینگی که تبدیل به چوب فلای کردم  . . .
من نه آدم خوشگزرونی هستم نه پول زیادی دارم که بخوام اونو تو ماهیگیری خرج کنم نه من فقط عاشق طبیعتم و دوست دارم زندگی نزدیک به طبیعت داشته باشم چون مشکلات که دارمو فراموش می کنم و فقط این حسو تو ماهیگیری پیدا کردم و اون ماهیگیری چیزی جزء ماهیگیری فلای برام نیست.
وسایل ماهیگیری زیادی هم ندارم که فکر کنید 100 تا چوب و چرخ دارم نه من فقط یه کست فلای مخصوص رودخونه دارم و یه ست نیمه کامل فلای دریاچه ای دارم که با یه فلای باکس و چنتا پشه و یه تور دستی و یه کیف توفنگ دور بین دار که از وسط بریدم و به هم دوختم تا لوازم فلای خودمو توش بزارم . . .
ارادتمند شما ابی فیشر

No comments:

Post a Comment