Sunday, December 23, 2012

صید ماهی کپور و چگونگی انتخاب طعمه

صید ماهی کپور و چگونگی انتخاب طعمه
همیشه انتخاب بهترین طعمه برای ماهیگیری کپور یکی از بهترین فاکتور های موفقیت در ماهیگیری بوده است .زمانی که در اولین دوره مسابقات ماهیگیری ورزشی استان فارس شرکت کردم اولین حرف و آخرین حرف دوستان از شانص وسنگ شانص من بود آنها هیچ وقت در باره تمرینات و انتخاب چگونگی طعمه و ریسه و قلاب توسط من صحبت نکردند.   درسته من دو هفته قبل از مسابقات در مکان مسابقه مشغول تمرین تست انواع طعمه و ریسه ها بودم و در دو برنامه قبلی تر از مسابقه موفق شده بودم در دو برنامه ماهی های را صید کنم. محاصباتی را که انجام داده بودم را در این کتاب باز گو  می کنم که یکی از اسرار موفقیت را با شما دوستان در میان گذاشته باشم.
اولین فاکتور که بر اساس یک تحقیقات یکساله بدست آمده بود. درسته من بیش از یک سال وقت گذاشتم برای بدست آوردن اطلاعات ناچیز. من در بیش از یک سال ماهیگیری در سدی که مسابقه در آن برگزار شد تمام برنامه ها و را به صورت آرشیو به همراه عکس در فولدر های با ذکر همان تاریخ در کامپیوتر ذخیره کرده بودم که در هر فایل نوشته های از آن روز از ماهیگیری که از چه طعمه استفاده کردم و چه زمانی ماهی ها به طعمه نوک زدند و یا ماهی صید شده درسته این تحقیقات باعث شد که من متوجه بشوم که در تاریخ ۸۸.۸.۱۸ بهترین طعمه چه طعمه هست مطالعه ای که داشتم بیشترین ماهی ها در حدود این تاریخ توسط من و دوستان با کرم و خمیر صید شده بود . .
و در چندین برنامه قبل از مسابقه با تست خمیر و کرم متوجه شدم که کرم بهترین طعمه در این تاریخ هست . بارورتان نمی شود به حدی برای مسابقه آماده بودم که در روز مسابقه یکی از بزرگترین ماهی های که تا به حال در آن سد صید کرده بودم را  گرفتم.

معمولا سیستم ماهیگیری کپور به دو رش انجام می شود :
1-پرتاب طعمه از  کنار ساحل
2- استفاده از قایق برای قراردادن طعمه در محل
روش اول یعنی پرتاب از ساحل بیشترین طرف داران را بین این سبک ها دارد ولی استفاده از قایق نیز از خصوصیات خود برخوردار می باشد مثلا شما می توانید به هر متراژی که نخ بر روی موتور ماهیگیری می باشد طعمه را به جلو در آب ببرید.
آموزش پرتاب طعمه از ساحل
آموزش نحوه صحیح پرتاب کردن با چوب وچرخ
مرحله : یک کلاج متور ماهیگیری را باز کرده ونخ را با انگشت اشاره نگهدارید


مرحله دو : چوب را به پشت سر برده و آماده پرتاب شوید


مرحله سه : چوب را آرام به جلو پرتان کنید وانگشت را از روی نخ بر دارید


مرحله چهار : کلاچ را برگردانید و به ماهیگیری خود مشغول باشیدتمام مراحل در یک عکسNo comments:

Post a Comment