Wednesday, December 26, 2012

کاربرد طعمه ماهی مرکب و میگو در ماهیگیری در یایی

کاربرد طعمه ماهی مرکب و میگو در ماهیگیری در یایی


دو تا از طعمه های کاربردی در آب های شور خلیج فارس طعمه ماهی مرکب و میگو می باشند که هر کردوم از اونا کار بردهای خاص خود را دارد که مفصل در باره آنها صحبت خواهیم کرد و تشکر از دوست عزیز که این سئوال را پرسیدند.
ماهی مرکب به نام های خساک انکاسک و هشت پا در جنوب کشور معروف می باشند یکی از برترین طعمه های که با آن ما می توانید ماهی های زیادی رو در خلیج فارس بگیریم ، یکی از امتیازات طعمه ماهی مرکب این می باشد که زمانی که تیکه ماهی مرکب را سر قلاب می زنیم ماندگاری زیادی دارد و در هنگام پرتاب های بلند طعمه کنده نمی شود ودر آب شور با اکسید شدن نرمی میشود و بوی خود را در آب منتشر می کند و باعث جلب توجه ماهی ها می شود. گوشت ماهی مرکب سفت می باشد برای همین ماهیگیران اونو قبل از استفاده با چکش می کوبند و بعد سر قلاب می زنند.


طعمه میگو هم یکی از رایج ترین طعمه های ماهیگیری در آب های شور می باشد و کمتر ماهی هست که دست در به این طعمه می زند ولی بر خلاف طعمه ماهی مرکب بسیار حساس و ترد می باشد و خیلی راحت توسط ماهی از روی قلاب کنده می شود و برای همین در هنگام ماهیگیری همین که احساس کردیم ماهی دارد آن را می جود باید سریع به قلاب ضربه وارد کنیم که ماهی موفق به خوردن کامل میگو و توف کردن قلاب نشود و ما اون ماهی رو صید کنیم .
دوستمان از تجربه های خودم در سیستم ماهیگیری ساحلی یا همون سورف کستینگ پرسیده که در این قسمت به آن می پردازیم.
اولین نکته ای که ما در ماهیگیری ساحلی باید به اون اشاره کنیم پرتاب بلند می باشد همین دوماه پیش بود که یه برنامه ماهیگیری ساحلی داشتیم که طعمه ما میگو بود با ریسه ساده بیت رانر سرب متحرک بود حدود 5 تا سفره مای بزرگ صید کردیم رمز موفقیت ما پرتاب های بلند و ریسه استاندارد و طعمه میگو بود که یک مگو رو کامل به قلاب می زدیم مثل سیخی که از وسط سوسیس عبور داده می شد ما قلاب رو در تمام بند طولی میگو عبور می دادیم .
و وس بدن میگو توی قوس قلاب قرار می گرفت. .
بهترین طعمه های ما در ساحل ماهی مرکب و میگو و ماهی بوده و در بعضی از اوقات با نبودن طعمه ما حتی با شکستن حلزون ها از گوشت درون این حلزون ها برای طعمه استفاده می کردیم .  . .
باید توجه داشته باشیم برای صید ماهی های مهاجم و درنده مثل بارکودا ما دیگه نمی تونیم به خوبی از میگو و ماهی مرکب جواب بگیرم و باید از طعمه ماهی استفاده کنیم مثلا بهترین طعمه ماهی ، ماهی کنارک می باشد که در سواحل مختلف با نام های مختلف این ماهی رو میشناسند مثل گرفه ، دم زرد ، پشت سبز و . . . .
تیکه های این ماهی که همش فیله هست و ماهی های مهاجم کوش خوارو دیونه می کنه . . .
ارادتمند شما ابی فیشر
2012/12/26

No comments:

Post a Comment