Sunday, December 23, 2012

صید کپور در زمستان با سیستم فلای فیشینگ 90.10.28


صید کپور در زمستان با سیستم فلای فیشینگ 90.10.28
 
دوستان عزیز در این پست ۸۵ عکس وجود داره که یا کلیک بر روی آنا شما می توانید عکس را با کیفیت خیلی بالا مشاهده کنید
تا حالا شنیدید کسی بگه بین خوب و خوبتر باید یکی رو انتخاب کنی
 
رنگین کمان زیبای در همان روز / شیراز
کوهی در نزدیک محل سکونت ما (یک بارم رفتم رو قله این کوه زیبا)
 جریان از این قرار بود که شب پنچ شنبه با دوست عزیزم جناب آقای حسین گودرزی قرار گذاشتیم که روز جمعه یه برنامه قزل گیری  بریم البته اگه به شرطی که هوا صاف و خورشیدی با شه این قسمت خوب برنامه بود ، و قرار شد که اگه هوا بارانی بود در این زمستان سرد بارانی با جناب آقای حسین گودرزی به carp house بریم برای صید ماهی کپور ، این هم قسمت خوب تر برنامه . . .
 
سگ ها با وفادار ترین حیوانات روی زمین هستن
اگه خونه ما تو روستا بود حتما یه ۲۰۰ یا ۳۰۰ تای سگ نگهداری می کردم
یکی از کار های که همیشه تو طبیعت پدرم به من یاد داده اینه که اگه سگ بی سرپرستی دیدم به اون غذا بدم
به قول عرشیا چرا این کانگروه بین سگاست
خوب برای من که فرقی نمی کرد چون یه چوب چرخ بیشتر نداشتم که آماده کنم برای همین لوازم ماهیگیریمو پیچیدم ، حالا اگه برنامه خوبه اتفاق می فتاد و هوا صاف بود میرفتیم قزل گیری و اگه هوا نا مناسب می رفتیم کپور گیری .
 
وقتی با دستام نخ فلای رو لمس می کردم به مرز منجمد شدن می رسیدن از سردی هوا
این ازون عکسا هستا
چه لذتی داره دارم بین پشه های که بافتم یکی رو برای ماهیگیری انتخاب و آماده می کنم
این نمفت عجیب قریب طلایی رنگو می خواستم تست بزنم
صبر کنید دوستان بزارید من آهنگی که گوش می دمو عوض کنم با اون آهنگی که همیشه مقاله های فلای رو می نویسم شروع کنم خوب ایم از آهنگ بریم سراق ادامه ماجرا.
 
جناب آقای حسین گودرزی مدیر این مجموعه
جناب آقای حسین گودرزی مدیر این مجموعه
جناب آقای حسین گودرزی مدیر این مجموعه
جناب آقای حسین گودرزی مدیر این مجموعه
چوب چرخی که داره زیر بارون خودشو می شوره باید نک های جزیره قشم از لای درزاش دربیاد
صحنه ای که نتونستم از اون بگزرم و گفتم حتما باید عکس بگیرم
جناب آقای حسین گودرزی مدیر این مجموعه
هوا تاریک شد بود و من هم تو اتاق کوچیکم نشسته بودم و تمام حواسم به صدای بارون بود که می خورد به پشت شیشه پنجره اتاقم  هر لحظه من منتظر این بودم که بشنوم آیا بارون میاد یا نه البته زیاد هم برام فرقی نمی کرد یا شرایط خوب رو انتخاب می کردیم یا شرایط خوب تر بذای ماهیگیری . . . .
 
زیر باران باید فلای کار کرد       زیر باران باید کپور را دید    
عرشیا ماهیگیر
داشتم می گفتم اگه من به جای عرشیا بودم و بابام اینفدر ماهیگیری یادم می داد الان یه استفانو پاسرلی  برای خودم شده بودم
ای خدا چرا هر کاری می کنم اون کپورا به سمت شه من نمی یاند چرا هیچ محلی به پشه های من نمی زارن
با صدای باران تو تختم دراز کشیدم که مثلا بخوابم ولی هر بار که چشمامو روهم می زاشتم مجدد از خواب بیدار می شودم و می رفتم سراق لوازم ماهیگیری فلای که پیچیده بودم و یه بازرسی می کردم که چیزی رو از قلم نداخته باشم . . .
 
یس می دونستم آخر گولشون می زنم با سیستم ریسه نون پیچ روش  اصفهانی
نه زمستون و ماهیگیری کپور
می دونید این الیزابتو من چند بار گرفتم تا حالا ؟
ابی فیشر و الیزابت در خانه کپور / شیراز
یکی از زیبا ترین عکس های که تا به حال با ماهی کپور گرفتم
مثل اینکه این الیزابته خیلی دوست داشت که زیاد از اون عکس گرفته بشه
تصمیم گرفتم که ریسه جدیدی رو بزنم و از اون ریسه های قدیمی استفاده نکم و لوازم رو بیرون اوردم و مشغول ریسه زدن شدم از لیدر یه تیکه استفاده کرم و گره اتصال بین نخ اصلی فلای و لیدر گره نایل کنوت زدم همون گره سوزنی  خودمون. . .
 
وای جنگندگی با ماهی کپور اونم با چوب چرخ سبک چند گرمی از همه مهم تر زیر بارون با دستو پای یخ زده تو فصل زمستون با ماهی کپور . . . .
الیزابت اولش رفت زیر پل به اش افتادم التماس کردم تا درومد
در حال جنگندگی با ماهی کپور صید شده / سیستم فلای فیشینگ
ترو خودا باز نرو زیر پل
الیزابت تسلیم عشق ما شد
الیزابتو می بینید که دیگه تسلیم شده
الان می فهمم چقدر ترمز دیسکی این موتور پشه به در دم می خوره واقعا آلیه آخه به دلیل سردی هوا قادر نبودم با دستام کلاچ بدم به نخ برایه مین اتوماتیک بودنش خیلی کمکم می کرد
عاشق این صحنه ها هستم با یه دست چوب فلای رو بالا گرفتی و اینقدر کش اومدی که ماهی رو بکنی تو نت
ماهی و طعمه نیمف
این عکس که خیلی دوست دارم گرفتن چوب فلای با دهن
این بار یه تنوع به کارم دادم و از موتور طلایی که داشتم استفاده کردم به همراه نخ فلای طلایی رنگ و پشه نمفت طلای رنگی که خودم بافته بودم فکر می کردم که این یک شانص طلایی هست که در پیش رو دارم . . .
 

جناب آقای حسین گودرزی مدیر مجموعه
جناب آقای حسین گودرزی مدیر مجموعه
همه چیز رو آماده کردم و دباره باز به بستر خواب باز گشتم ولی این دفعه نمی دونم چی شد که وقتی چشمامو باز کردم دیدم ساعت 7 صبح هست وهمچنان صدای باران از پشته شیشه پنجره اتاقم به گوش میرسه این نوید یه شرایط خوب تر رو می داد همون برنامه کپور گیری در carp house. . .
 
این عکسو حتما روش کلیک کنید و با کیفیت زیاد تو کامپیوتر ذخیره کنید و بک گراند کامپیوتر بزارید
این عکسو حتما روش کلیک کنید و با کیفیت زیاد تو کامپیوتر ذخیره کنید و بک گراند کامپیوتر بزارید
فقط تیپمو عوض کردم و نصبت به شرایط carp house.  و در همین آماده شدن ها بود که موبایل مدل 11 چراقم یه عرض اندامی کرد و خودشو به لزره در اورد وقتی مانیتور یک در یک موبایلمو دیدم نوشته  f.h.g   این به این معنی بود که یه ماهیگیر داره با من تماس می گیره که اول اسمش ح و اول فامیلش گ هست که می شود همون آقای  حسین گودرزی . . .
 
عرشیا گودرزی
نه این عکس خیلی قشنگه
زیر باران به سر قرارمون که نزدیکی خونون بود رفتم مشاهده رنگین کمان در بالای سرم نوید از روز خوبی می داد. آقا حسین هم رسیدو سوار شدیم و رفتیم carp house. . .
 
هوا خیلی خیلی سرد بود و دمای آب هم خیلی پایین بود ، با خودم می گفتم  اصلا نکنه ماهی های کپور اون برکه منجمدن یا فریز هستند ولی خوشبختدانه  برکه یخ نزده بود که مجبور شم یخای برکه رو برای ماهیگیری بشکنم . . .
 
ما شروع به ماهیگیری کردم ولی اصلا تا یک ساعت هیچ خبری نبود و این موقع بود که تازه فهمیدم خواب زمستانی ماهی های کپور یعنی چی اون ماهی ها همگی هایبرنت بودند و نیاز به یک شک داشتند که تحریک بشن و به سمت غذا خوردن برند.
 
من اول دوست داشتم که هیچ طعمه پاشی انجام نشه و هیچ  مواد طبیعی برای تحریک ماهی های اون برکه استفاده نکنیم ولی به نا چار به پیشنهاد جناب آقای گودرزی در ریسه از نان پیچسده شده استفاده کردیم ی گفت که یه روش اصفهانیه که نون رو دور قلاب می پیچند و ماهیگیری می کنند. هدف من از استفاده از نون دور پشه نمفت این بود که زمانی که ما نون رو دور پشه مصنوعی می پیچیم و د حالت ماهیگیری قرارش مس دیم سریع نون در کف اب از دور پشه باز میشه و زیر پشه در کف آب میریزه و پشه مصنوعی ما رو نون ها قرار می گیره و جلب توجه بیشتر می کنه زمانی که ماهی های کپور جلب بوی نون میشن و میان به نون خوردن شروع می کنند با پشه مواجع می شند یا اونا انتخاب می کنند و می خورند یا به اشتباه به همراه نونو ها با مکش وارد دهان ماهی میشه . . .
فکرشو کن ماهیه به نون می رسه وقتی داره نون می خوره وقتی پشه رو می بینه با خودش می گه بزار این پشه رو بزارم لای نون بخورم خشمزه تره برای همینه که گول می خوره .. .

من و دیگر گروه ماهیگیریمون با این روش سه ماهی کپور زمستانی  صید و رها سازی کردیم به همین سادگی اگه در عکس ها کمی ریلکس هستیم ماهی رو به اندازه کافی خسته کردیم و مسلت بهش شدیم بعد عکس گرفتیم . . .

زیبای برنامه ماهی می دونید در چی بود ؟ در این بود که ما ماهی هارو بار  چهارم بود که می گرفتیم و سپس آزاد می کردیم تو طول این یک سال . ای کاش همچین اتفاقی هم تو در یاچه های طبیعی می افتاد .
 
باورم نمیشه واقعا سخته برام که که این صحنه های که می دیدمو درک کنم واقعا دنیای کوچیکی هست تا دیروبز به من می گفتند که فلای بدرد ماهیگیری نمی خوره  جواب نمی ده برای قزل آلا ولی حالا ماهاست که دارم هر ماهی که بهش می رسم با فلای می گیرم فرقی نمی کنه که قزل الا باشه یا زردک ف کپور باشه یا ماهی سفید ، کولی باشه یا هامور . . . . .
 
درسته اصلا فلای کار زیاد واردی نیستم ولی همین که اراده کردم این چوب و چرخ رو به دست بگیرم و با خودم تو ماهیگیری ها حمل کنم یه سرو گردن از میلیون ها ماهیگیر ایران جلو بیوفتم . . .
 
جا داره که از مدیر carp house جناب آقای حسین گودرزی عزیز تشکر کنم که همیشه لطف ایشان شامل حال بنده هست .

No comments:

Post a Comment