Sunday, December 23, 2012

فلای فیشینگ در سرزمین عجایب 7 گانه خلیج فارس


فلای فیشینگ در سرزمین عجایب 7 گانه خلیج فارس
 

سلام به دوستان عزیز به بخشید که غیبت کبری ما کمی طولانی شد بلخره یه برنامه ماهیگیری دیگه هم تموم شد ما موندیم با خاطرات و تجراب ماهیگیری ان برنامه که قول می دم مثل همیشه تمام اطلاعاتی که بدست اوردم رو به همراه خاطرات و عکس ها همگی در اختیار شما دوستان عزیز قرار بدم . . .
من و پسرخاله مهرزاد و کامران
لندرگراف بندر لافت و بندر پل
فکر نمی کردم که دوری از وبلاگ نویسی اینقدر روم تاثیر بگذاره واقعا دلم برای وبلاگ نویسی تنگ شده بود ، تنها پل ارتباطی بین من و دوستان عزیز ماهیگیر سرتاسر دنیا . ..
پسرخاله مهرزاد
گروه ماهی نگیری ما
آب انباری در شهرستان لارستان
قبل از اینکه سفره دلم رو دباره باز کنم جا داره از همین جا از امین مقیمی عزیز تشکر کنم به خاطر ست کامل فلای که در اختیار ما قرار دادند و همچنین از جیمز عزیز تشکر می کنم که با آموزش های زیبای خود  باعث شدند که من اولین پشه های دریایی خودمو به بافم و با اون فلای کار کنم و اولین ماهی های آب شور خودمو در خلیج فارس با سیستم فلای بگیرم و در آخر هم از دارا عزیز تشکر می کنم به خاطر اینکه همیشه الگوی بوده برای ما در ماهیگیری فلای فیشینگ ، علاقه شدید به فلای ایشان همیشه روی ماهیگیری ما هم تاثیر گذاشته . . . .
تیر فشار قوی وسط دریا
خوب پشه های شبیه میگو رو بافتیم و تو کوله پشتیمون گذاشتیم و به جزیره قشم رفتیم گروه 5 نفره بود که بغیر از من کسی دیگه ای ماهیگیر نبود . . .
شتری در جزیره قشم
در حال غذا دادن به شتر
نحوه غذا دادن جدید به حیوانات
شتره از نحوه غذا دادن من خوشش اومد
برای همین همیشه تنهای به ماهیگیری می رفتم فرقی نمی کرد هوا طوفانیه یا آفتابی . . .
اینجا دریاست یعنی خلیج فارس  اونم منم
اکثر هوا طوفانی بود و دریا پر از انواج بلند بود و همین ماهیگیری رو خیلی خیلی خیلی مشکل می کرد هم پرواز نخ فلای رو کم می کرد هم نشونه گیری سختر می شود هم آب دیگه شفاف نبود و از همه مهم تر ماهی در کار نبود . . .
صبح بلند میشودم قبل از اینکه صبحانه بخرم یه ماهیگیری فلای می رفتم آخه چادر ما  درش به روی دریا باز می شد . . .
ماهی کپور
یاد اون ماهیگیره تو فیلم مسیر رودخانه افتادم که کلبه ای داشت کنار یه رودخونه و هر روز صبح تو اون رود خونه به فلای می پرداخت با پشه های که خودش بافته بود . . . .
جای که ما چادر زدیم
فکر می کردم تنها ماهیگیر اون جزیره من هستم آخه کسی دیگه ای رو تو سواحل جزیره در هنگام ماهیگیری نمی دیدم. . .

البته جای تعجبی هم نداشت چون هیچ آدم عاقلی تو اون شرایط طوفانی دریا در ساحل مشغول ماهیگیری نبود. . .

خدا بده برکت فکر کنم دباره یا قایقی غرق شده بود یا کشتی قاچاقچیان از روی اجبار بارای قاچاقشونو تو در یار ریخته بودند ، می دونی چه اتفاقی افتاده بود . . .
تو یه ساحل چنتا قوطی آبجو دریا به کنار آب اورده بود. . . 
خوب مشروبمونم جور شد یه ماهیگیری فلای فیشینگ با آبجو از این بهتر نمی شده . . .
فکرشو کن الان که می خوام دربارش بنویسم دستام میلرزه و دباره اون آرامش رو دارم احساس می کنم ، رو سخرها کنار دریا نشستم چوبو چرخ فلای هم تکیه همون سخره هست دارم آبجو می خورم غروب خورشیدو رو سطح دریاچه مشاهده می کنم . . . .
ای کاش می تونستم تمام صحنه هارو به تصویر بکشم وقتی می دیدم که یه عقاب آزادانه داشت رو سطح دریا پرواز می کرد حس آزادی به من دست داده بود حسی که همیشه از اون محروم بودم .. . .
پشه ای که بافتم با موی انسان و پوست چیپس و کش و گردنبند
دو روز برنامه فلای طی شده بود ماهی صید نشده بود ولی متوجه می شدم که بعضی وقتا ماهی پشه رو دنبال می کنه یا ماهی های کوچک تر به پشه حمله می کنند همین صحنه ها باعث می شد که هیچ وقت از فلای ساحلی خسته نشم . . .
ابی فیشر
می دونید تنها لذت دوستان ما تو این برنامه ماهیگیری چی بود . . . این بود که فقط تو ساحل بشینن و قیلون بکشن یا مشروب بخورن اصلا من با اونا حال نمی کردم که لذت که می خواستن اینقدر محدود بود . ..
برای همین بود که همیشه با چوب و چرخ فلای که تو دستام بود ناپدید می شودم . . .
ابی و پسرخاله مهرزاد
خوب دباره به یه برنامه ماهیگیری فلای ساحلی رفتم آب و هوا کمی بهتر بود با عینک پلاریزه ای که داشتم کف دریارو تو عمق 1 یا 2 متری بهتر می دیدم . . .
ماهی هامور
خوب فقط الکی مقاله نمی نویسم ، خودم هم انجام می دم برای همین یاد اون مقاله ای افتادم که درباره سواحل سنگی و زندگی ماهی ها نوشته بودم برای همین یه ساحل رو انتخاب کردم برای ماهیگیری که کف دریا پر از سخره بود . . .
ماهی هامور
اونجا مشغول فلای شدم پرتابام همش بالای 10 متر بود و از پرتاب رول کست برای پرتاب ها بیشتر استفاده می کردم چون هم پشه راحت تر پرتاب می شد هم انرژی کمتری می گرفت . . .
ماهی هامور
تمام نگام به پشه ای بود که بافته بودم که چه جوری زیر آب حرکت می کنه واقعا اون نوار های که از پوست چیبس تو پشه ها به کار بورده بودم درخشش خیره کننده ای داشت واقعا فلش بک قوی داشت شبیه برق بدن ماهی بود. جیمز عزیز دست شما درد نکنه واقعا عجب ابتکاری به خرج دادید. . .
ماهی هامور / فلای ساحلی
داشتم سیستم کششی کار می کردم پشه رو پرتاب می کردم کمی منتظر می موندم که پشه به عمق مورد نظر برسه بالای سخره ها بعد اونو با سرعت یکنواخت جمع می کردم . . .
ماهی هامور / فلای ساحلی / پشه بافته شده با مواد جایگزین
سیستم کششی رو خیلی دوست دارم برای همین اکثرا از این سیستم استفاده می کردم و تمام نگاهم به پشه بود که از بالای سخره ها در زیر آب حرکت می کرد نا گهان دیدم یه ماهی سیاه از زیر سخره ها در اومد و یک دفعه به پشه میگو نزدیک شد ولی هیچ عکسولعملی از خود نشون نداد و دباره به زیر همون سخره بر گشت . . .
گروه ماهیگیری ما
خوب دباره هون کار ها رو تکرار کردم این دفعه اجازه دادم پشه به عمق بیشتری فرو بره و به اون سخره نزدیک تر بشه با همون صحنه ها تکرار شد و ماهی خودشو به پشه نزدیک کرد و دباره پنهان شد . . .
ماهی هامور / فلای ساحلی
من دباره همین کار هارو دها بار تکرار کردم بلخره ماهی به پشه حمله کرد ماهی بزرگی نبود ولی قدرت خوبی داشت  . . .
ماهی هامور / فلای ساحلی
نخ رو با دستان جمع کردم و ماهی رو به ساحل آوردم ماهی هامور بود . . .
ماهی هامور / فلای ساحلی
نمی تونم اون صحنه هارو تجسم کنم فکر می کردم تنها ماهیگیری بودم که در اون لحظه در کل خلیج فارس داره فلای ساحلی کار می کنه . . .
ماهی هامور / فلای ساحلی
لذت صید ماهی با فلای اونم پشه های که خودت بافتی در سواحل خلیج فارس تو یه جزیره  به نظر شما میشه اون حس و حالو با چیز دیگه ای عوض کرد؟
ساحل دریا / جزیره قشم / از دید یک ماهیگیر
اگه یه قایق داشتم مطمعن باش تو عمق بیشتر هر ماهی که بگی رو صید می کردم دیگه اعتقادم به سیستم فلای از اون چیزی که بود قوی تر شده دیگه بهش ایمان دارم و می پرستمش مثل یک بت. . . .
ابی فیشر
دیگه فکر کنم در هر سیستم ماهیگیری دیگه رو بلدم رو تخته کنم و فقط فلای کار کنم ولی اطلاعاتمو برای دوستان باقی خواهم گذاشت . . .
فلای
فلای
فلای
فلای
فلای
می دونم با این تصمیم ماهیگیری هام خیلی خیلی کمتر میشه ولی باز حاظرم فقط سالی یک بار ماهیگیری کنم اونم فقط فلای . . .
فکر نکنید فلای فیشینگ فقط یه سیستم هست نه . .
قوچ های کنار جاده
میش کنار جاده
تصاویر زیر تقدیم به عمو جاش عزیز با تمام وجود
 ارادتمند شما ابی فیشر

No comments:

Post a Comment